Лекція для учнівської молоді міста про важливість професійного самовизначення

В рамках співпраці між Центром розвитку професійної кар’єри ЖДТУ та Житомирською обласною бібліотекою для юнацтва 6 листопада 2018 року к.е.н., доцентом кафедри управління персоналом та економіки праці Ткачуком Вячеславом було проведено лекцію для учнів старших класів шкіл міста на тему: «Професійне самовизначення молоді».

Спікером було відзначено, що проблема правильного вибору професії завжди гостро стоїть перед молоддю, що, зважаючи на молодий вік, має серйозні труднощі в оцінюванні своїх можливостей, інтересів, нахилів і їх узгодженні з бажаною професією.

Окрім того, випускники загальноосвітніх навчальних закладів постійно перебувають в умовах тиску батьків, інформаційного перенасичення ринку праці і керуються неефективними інструментами (вступ «за компанію», критерій зручності розташування ВНЗ та ін.) під час прийняття остаточного рішення про місце навчання і обрану спеціальність.

У підсумку обговорення цієї проблеми було названо ряд заходів, які допоможуть молоді максимально ефективно підійти до вибору професії, серед яких можна виділити: відвідування професійних форумів; спілкування з людьми різних професій чи перегляд каналів на youtube, що ведуть люди, які здобули певне визнання у своїй справі (бренд-особистостями).

Співорганізатори івенту також розділяють думку, що молодим людям варто розвивати навики ділових комунікацій. Для цього можна, наприклад, відвідувати економічні ігри, що імітують виробничий процес, в якому кожен учасник маєте знайти своє місце.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.