Майстер-клас кафедри гуманітарних і соціальних наук на фестивалі SpaceTechFest 2018

Створювати обереги не тільки корисно, але й неймовірно цікаво. У цьому могли пересвідчитися всі, хто завітав на локацію кафедри гуманітарних і соціальних наук HANDMADE club (ХЕНД МЕЙД клаб) «Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки» (ауд. 319).

Лялька-мотанка – одна з найдавніших народних іграшок, що пройшла крізь тисячоліття і виконує роль оберегу, виступаючи символом родючості і достатку. Її виготовляли із різними побажаннями, наділяли різноманітними символічними значеннями: на щасливу долю, на здійснення потаємних бажань, на успіх і здоров’я, на добро і злагоду.

Створення учасниками майстер-класу ляльки-мотанки власноруч перетворилося на захопливе заняття для дорослих та дітей, а результат допоміг відтворити та згадати рідні традиції. Кожна лялька стала індивідуальним витвором, не схожим на інші.

Такий майстер-клас – хороша ініціатива для популяризації народного мистецтва серед сучасної молоді. Кожен мав можливість продемонструвати свій хист до рукоділля. Як виявилося, це зовсім нескладно: достатньо лише визначитися з кольором сукні, фартуха і хустини, набратися трішечки терпіння й вкласти у свій виріб усю душу й чисті помисли.

Найбільшою приємністю стало те, що кожен учасник майстер-класу залишив собі в подарунок унікальний оберіг, створений власними руками.

Віриться, що ми змогли пробудити інтерес до мистецтва наших бабусь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.