Запрошення на навчальні візити до Польщі (STUDY TOURS TO POLAND) навесні 2013 року

Навесні 2013 року відбудуться традиційні кiльканадцятиденнi навчальні візити до Польщі – Study Tours to Poland – організовані Польсько-Американським фондом свободи, Колегією Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського, фондами “Боруссiя” та “Освіта для демократії”.

Суть візитів – надихнути їхніх учасників бути свідомими громадянами з активною життєвою позицією. Метою Study Tours to Poland є ознайомлення з польським студентським, науковим і громадським середовищем. Візити мають показати, чим живуть молоді, активні поляки, що вони організовують і можуть запропонувати іншим. Програма візитів включає лекції з цікавими людьми на теми Польщі, її сусідів, Європейського Союзу тощо, але не передбачає регулярних занять і лекцій у навчальних закладах, а самі візити не мають спеціалізації та не несуть характеру наукового стажування.

У програмах візитів, серед іншого:

 • лекції ректорів і відомих професорів польських вузів;
 • зустрічі з лідерами публічного життя Польщі, цікавими людьми, що впливають на громадське життя в країні, а також міністрами та членами уряду, журналістами та публіцистами найбільших газет і журналів;
 • зустрічі, дебати та дискусії, що нададуть можливість обміну поглядами та думками на суспільні справи, співробітництво Польщі з сусідніми країнами;
 • відвідування публічних установ й інститутів, зокрема, візити в польський парламент, міністерства, державні установи, а також органи місцевого самоврядування: зустрічі з мерами приймаючих міст (якими були Білосток, Битів, Глівіце, Косьцежина, Краків, Люблін, Лодзь, Гданськ, Гдиня, Новий Сонч, Ольштин, Пултуск, Щецин, Варшава, Вроцлав), місцевими депутатами;
 • зустрічі з журналістами, візити в редакції газет і журналів, відвідування радіостанцій і телебачення;
 • знайомство з функціонуванням польської економіки в умовах вільного ринку;
 • презентація досвіду польської трансформації;
 • зустрічі в студентському середовищі – з органами самоврядування студентів, студентськими товариствами та братствами, а також із представниками академічних громад – керівництвом вузів, професорами, знайомство з організаційним і культурним життям вищих навчальних закладів.

Особлива увага приділяється знайомству з неурядовим сектором і його роллю в житті суспільства.

До участі в відборі на візити запрошуються активні студенти з України, Бєларусі та Російської Федерації (тільки з Брянської, Калінінградської, Ленінградської, Новгородської областей і Санкт-Петербурга) строго в віці 18-21 років (народжені між 1 липня 1991 року та 31 грудня 1994 року), які є громадянами цих країн, обов’язково мають дійснийзакордонний паспорт (термін дії якого не має завершуватися раніше за 30 вересня 2013 року), відзначаються успіхами в науковій і громадській діяльності, не брали раніше участі в візитах (а також у Study Visit in Gdynia). Знання польської мови не є умовою участі в візитах, також не вимагається знання іншої, наприклад, англійської мови.

Для участі в відборі необхідно:

 • підготувати зіскановані або сфотографовані в файли, розмір кожного з яких не має перевищувати 500 Кб, формату pdf, jpg або tif: 1) рекомендаційний лист (файл повинен мати ім’я, наприклад, rekomendacia_petrenko та не містити жодних інших знаків, як то лапок, крапок, ком, дужок тощо); 2) закордонний паспорт (сторінки з особистими відомостями, фото; файл повинен мати ім’я, наприклад,pasport_petrenko та не містити жодних інших знаків, як то лапок, крапок, ком, дужок тощо); 3) залікову книжку (сторінки з оцінками за останній рік навчання, копія яких має бути завірена деканатом навчального закладу; студенти І курсу подають атестат про середню освіту; файл повинен мати ім’я, наприклад,ocinky_petrenko та не містити жодних інших знаків, як то лапок, крапок, ком, дужок тощо); 4) заяву про неучасть у попередніх візитах (заповнену за зразком; файл повинен мати ім’я, наприклад, zaiava_petrenko та не містити жодних інших знаків, як то лапок, крапок, ком, дужок тощо);
 • заповнити до 10 грудня 2012 року он-лайн заявку, додавши до неї вище згадані та завчасно підготовлені файли.

Рекомендаційний лист має бути набраний на комп’ютері чи написаний друкованими літерами на окремому аркуші та надавати наступні відомості:

 • посада чи функції того, хто рекомендує (викладач, працедавець, керівник, лідер громадської чи політичної організації тощо);
 • коли й у зв’язку з чим той, хто рекомендує, познайомився з рекомендованою особою;
 • опис умінь, досвіду тощо рекомендованої особи.

Рекомендаційний лист не може бути наданий близькими та членами родини.

Он-лайн заявка заповнюється рідною мовою кандидата (українською, білоруською або російською) протягом лишень 25 хвилин. Тому важливо завчасно підготувати весь пакет документів (чотири файли: рекомендаційний лист; закордонний паспорт; залікова книжка або атестат; заява про неучасть у попередніх візитах) і відповіді на всі запитання:

 • Особисті відомості (прізвище й ім’я рідною мовою та в латинській транскрипції; дата та місце народження; стать; номер та серія закордонного паспорту, термін дії Шенгенської візи /якщо є/; наявність Карти Поляка /якщо є/);
 • Домашня адреса (вулиця, № будинку та квартири; місто; поштовий індекс; країна) та адреса для листування (тільки якщо відрізняється від домашньої);
 • Контакти (номер мобільного та домашнього телефонів з кодом країн; e-mail);
 • Місце навчання (повна назва вузу, його Інтернет-сторінка; факультет; курс; спеціальність; “середній бал” за останній рік навчання /для першокурсників – випускна “середня оцінка”/; нагороди, стипендії, інші відзнаки; інші досягнення /діяльність у організаціях, її характер/);
 • Знання іноземних мов (російська, білоруська, польська, англійська);
 • Участь у міжнародних програмах (досвід відвідування Польщі; участь у закордонних курсах, стажуваннях, навчальних поїздках; навчання за кордоном, стипендіальні програми);
 • Мотивація (джерело отримання інформації про навчальні візити до Польщі; відповіді на питання “Чому ти хочеш приїхати у Польщу?” в 150 слів, “Чому саме твоя кандидатура повинна нас зацікавити?” в 200 слів, “Яким чином ти зможеш використати знання, здобуті під час візиту, у своїй громадській, науковій або іншій діяльності?” в 150 слів).

Он-лайн заявку треба надсилати один раз, обов’язково заповнивши всі поля (якщо якесь питання не стосується того, хто подає заявку /наприклад, наявність Карти Поляка/, поле необхідно заповнити словами “не стосується”).

У рубриці “e-mail” слід вказати індивідуальну (!) адресу електронної пошти.

Бажано повністю розкривати такі відомості, що нададуть можливість якнайкраще провести оцінювання та відбір учасників, наприклад, час роботи в громадській (іншій) організації, роль і внесок у її розвиткові, особисті досягнення.

Після отримання організаторами заповненої заявки з доданими файлами, тим, хто надсилає, надходить автоматичне підтвердження, тому важливо використовувати індивідуальну (!) адресу електронної пошти. Якщо таке підтвердження не надходить, треба зв’язатися з організаторами – офісом фонду “Боруссія” – заborussia@studytours.pl. Відібрані будуть повідомлені індивідуально до 10 січня 2013 року.

Участь у візитах безкоштовна. Організатори забезпечують відібраним і запрошеним учасникам офіційне запрошення (що уповноважує до отримання безкоштовної візи до Польщі), проживання, харчування, часткову компенсацію вартості проїзду тощо. Інших витрат (наприклад, страхування, проїзд до й з посольства/консульства) організатори не компенсують. Візити відбуватимуться навесні (квітні-травні) 2013 року тривалістю 12 днів групами по 11 осіб у декількох польських містах, перелік яких наразі уточнюється (за вибором і рішенням організаторів).

Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді готовий надати у м. Харкові відповідні рекомендації молодим людям, з діяльністю яких він знайомий.

За більш докладною інформацією можна звертатися до координаторки Study Tours to Poland для студентів Єви Романовської за +48 510 535916 таewa.romanowska@borussia.pl або до офісу візитів у Варшаві за +48 22 6357251, факсом +48 22 6354006 і адресою:
ul. Nowolipie 9/11
00-150 Warszawa

Для довідки. Навчальні візити до Польщі (Study Tours to Poland), які спрямовані на дві групи адресатів – професіоналів і студентів, засновані в рамках Програми RITA в 2004 році. Їхнім теперішнім головним організатором є Колегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського, а координатором Study Tours to Poland для студентів – фонд “Боруссiя”. Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді надає оголошення з запрошенням на навчальні візити до Польщі (Study Tours to Poland) вже більше 4 років, зокрема, на осінні відбори протягом 2006200720082009 і 2010 рр, на весняний іосінній набори 2011 року, весняний і осінній набори 2012 року.

http://ciacy.org.ua/?p=1644

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *